Middle Level Band

Middle Level Band Roster

2018-19

Roster | Festival Scores
Flute
  1. Josephine Benson, Wamego MS
  2. Kelly Gartner, Wamego MS
  3. Mareie Barry, Marysville Jr/Sr HS
  4. Madelyn McCracken, Manhattan-Eisenhower MS
  5. Nevaeh Curry, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  6. Ashli Herrera, Salina South MS
  7. Isabel Fulkerson, Salina South MS
  8. Alexis Grable, Marysville Jr/Sr HS
  9. Carly Rothfuss, Chapman MS
Bassoon
  • Simeon Wassom, Marysville Jr/Sr HS
B-flat Clarinet
  1. Gracie Schadegg, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
  2. Grace Andersen, Fort Riley MS
  3. Annabelle Jung, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  4. Samantha Harries, St. Marys HS
  5. Jennifer Kim, Riley Co. GS
  6. Landon Woellhof, Salina South MS
  7. Ally Ingram, Manhattan-Eisenhower MS
  8. Karrie Tiller, Chapman MS
  9. Marcos Deleon, Junction City MS
Bass Clarinet
  1. Nick Walker, Brookville-Ell-Saline MS
  2. Aven Breault, Wamego MS
  3. Wyatt Karl, Manhattan-Susan B. Anthony MS
Alto Saxophone
  1. Neo Kim, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  2. Ashley Call, Manhattan-Eisenhower MS
  3. Allison Dierking, Marysville Jr/Sr HS
  4. Anna Maria Oyola, Wamego MS
Tenor Saxophone
  1. Adrie Powell, Brookville-Ell-Saline MS
  2. Kylie Weaver, Junction City MS
  3. Ian Carter, Manhattan Catholic
Baritone Saxophone
  1. Amara Johnson, Abilene MS
  2. William Kufahl, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
Trumpet
  1. Lily Moss, Wamego MS
  2. Bepeh Amama, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  3. Byron Paz-Torres, Wamego MS
  4. Sam Schermerhorn, Wamego MS
  5. Obed Ruiz, Brookville-Ell-Saline MS
  6. Will Fulkerson, Salina South MS
  7. Tyson Karl, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  8. Wyatt Koehn, Brookville-Ell-Saline MS
  9. Adam Weishaar, Abilene MS
  10. Raymond Vopat, Abilene MS
  11. Lily SinghDhillon, St. Marys HS
Horn
  1. Aspen Tallent, Manhattan-Eisenhower MS
  2. Joselyn Sandburg, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
  3. Ariana Hornbeck, Manhattan-Eisenhower MS
Trombone
  1. Theodore Hinkle, Abilene MS
  2. Noah Gray, Manhattan-Eisenhower MS
  3. Marcus Frey, Abilene MS
  4. Kaydence Throm, Marysville Jr/Sr HS
  5. Blake Spicer, Marysville Jr/Sr HS
  6. Andrew Duever, Marysville Jr/Sr HS
Baritone
  1. Emma Jones, St. Marys HS
  2. Cody Reeves, Wamego MS
  3. Rose Latta, Marysville Jr/Sr HS
Tuba
  1. Seha Celik, Manhattan-Eisenhower MS
  2. Troy Boyd, Chapman MS
  3. Alex Toenjes, St. Marys HS
  4. Tommy Bohlken, Marysville Jr/Sr HS
Mallets
  • Gabriel Nunez, Salina South MS
Roster | Festival Scores
Snare
  1. Parker Freeby, Manhattan-Eisenhower MS
  2. Layne DeLong, St. Marys HS
  3. Corbin Montenegro, St. George-Rock Creek Jr/Sr HS
  4. Owen Brightbill, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  5. Nicholas Anderson, Chapman MS
  6. Kason Gomez, St. Marys HS
 
Chairperson
Katie Sperry
Eskridge, KS