Middle Level Band

Middle Level Band Roster

2019-20

Roster | Festival Scores
Flute
  1. Heather Baker, Paxico-Wabaunsee JH
  2. Shanna Sulanka, Concordia Jr/Sr HS
  3. Jaden Voma, Junction City MS
  4. Samantha Henderson, St. Marys HS
  5. Renatta Heintz, Abilene MS
  6. Isabel Fulkerson, Salina South MS
  7. Alex Keenan, St. Marys HS
  8. Alexis Grable, Marysville Jr/Sr HS
  9. Isaiah Martin, Fort Riley MS
  10. Aly Brown, Abilene MS
  11. Topher Padgham, Wamego MS
  12. Evan Hall, Fort Riley MS
  • Alt. - Grace Johns, Chapman MS
B-flat Clarinet
  1. Grace Andersen, Fort Riley MS
  2. Jennifer Kim, Manhattan-Eisenhower MS
  3. Isaac Hargett, Manhattan-Eisenhower MS
  4. Alexander Lee, Manhattan-Eisenhower MS
  5. Kasey Carlson, St. Marys HS
  6. Landon Woellhof, Salina South MS
  7. Decayla Hereford, Fort Riley MS
  8. Madeline May, Wamego MS
  9. Keeton Foust, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  10. Nick Frese, Marysville Jr/Sr HS
  11. Rhett Wertenberger, Marysville Jr/Sr HS
  • Alt. - Emily Streeter, Salina South MS
Bass Clarinet
  • Katelyn McCracken, Manhattan-Eisenhower MS
Alto Saxophone
  1. Kylie Kim, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  2. Anna Maria Oyola, Wamego MS
  • Alt. - Aidan Yeager, Junction City MS
Tenor Saxophone
  • Madelyn Burns, Abilene MS
Baritone Saxophone
  1. Carson Woodworth, Abilene MS
  2. Natalia Welch, Emporia MS
Trumpet
  1. Adam Weishaar, Abilene MS
  2. Connor Buchanan, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  3. Marlia (Lia) Jimenez, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  4. Adam Snowball, Abilene MS
  5. Carter McCune, Wamego MS
  6. Tyshion Miller, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  7. Grace Turner, Marysville Jr/Sr HS
  8. Garric Nowlin, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  9. Paxton Voet, Marysville Jr/Sr HS
  • Alt. - Mauricio Morales, Emporia MS
Horn
  1. Piper Clark, Wamego MS
  2. Anthony Kagdis, Wamego MS
  3. Wyatt Franz, Concordia Jr/Sr HS
Trombone
  1. Andrew Duever, Marysville Jr/Sr HS
  2. Ethan Ibendahl, Wamego MS
  3. Raichle Sperry, Eskridge-Mission Valley
  4. Adalia Faber, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  5. Holden Arthaud-Day, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  6. Kendall Minneman, Marysville Jr/Sr HS
  7. Thomas Hinkle, Abilene MS
  8. Adin Bruna, Abilene MS
  9. Garret Wassom, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  10. Keira Jones, Chapman MS
Baritone
  1. Rose Latta, Marysville Jr/Sr HS
  2. Ethan Moneypenny, Fort Riley MS
  3. Weston Langvardt, Chapman MS
  4. Benedict Keenan, St. Marys HS
  5. Calleya Hartung, Chapman MS
Tuba
  1. Seha Celik, Manhattan-Eisenhower MS
  2. Amanda Hull, Junction City MS
  3. Dylan Jacklovich, Manhattan-Eisenhower MS
  4. Cole Billings, Wamego MS
  5. Derrick Ferris, Chapman MS
Mallets
  1. Eli Paddock, Wamego MS
  2. Ian Cruz, Wamego MS
  3. Beau Boyles, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  4. Ava Locke, Chapman MS
Roster | Festival Scores
Snare
  1. Kaden Cline, Chapman MS
  2. Kaycee SinghDhillon, St. Marys HS
  3. Katherine Hutchison, Chapman MS
Timpani
  • Aiden Levendofsky, Manhattan Catholic
 
Chairperson
Katie Sperry
Eskridge, KS