Middle Level Band

Middle Level Band Roster

2020-21

Roster | Festival Scores
Flute
  1. Jaden Voma, Junction City MS
  2. Samantha Henderson, St. Marys JH
  3. Alex Keenan, St. Marys JH
  4. Agnes Choi, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  5. Carly Bohlken, Marysville Jr/Sr HS
  6. Meredith Baumann, Riley Co. GS
  7. Amber Whitaker, Fort Riley MS
  8. Ember Klein, Riley Co. GS
  9. Mackenzie Holle, Marysville Jr/Sr HS
  10. Gwendalynn Cole, Belleville-Republic Co. Jr/Sr HS
Oboe
  1. Nathanael Miller, Marysville Jr/Sr HS
  2. Levi Nelson, Manhattan-Eisenhower MS
  3. Hannah Benoit, Junction City MS
Bassoon
  1. Grace Maxwell, Manhattan-Susan B. Anthony MS
B-flat Clarinet
  1. Gabe Visocsky, Wamego MS
  2. Nick Frese, Marysville Jr/Sr HS
  3. Madeline May, Wamego MS
  4. Meagan Laurie, Riley Co. GS
  5. Nat Cook, Marysville Jr/Sr HS
  6. Josh Pugh, Wamego MS
  7. Rhett Wertenberger, Marysville Jr/Sr HS
Bass Clarinet
  1. Aubrey Stahlman, Concordia Jr/Sr HS
  2. Ryan Greathouse, Riley Co. GS
  3. Isabella Freeman, St. Marys JH
Alto Saxophone
  1. Kylie Kim, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  2. Jonathan Bachmeier, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  3. Daegen DeGraff, Concordia Jr/Sr HS
  4. Kalia Riley, Fort Riley MS
  5. Jolenna Wingerter, St. Marys JH
Tenor Saxophone
  1. Madelyn Burns, Abilene MS
  2. Francisco Ayala, Concordia Jr/Sr HS
  3. Klayson Newell, Wamego MS
Baritone Saxophone
  1. Kaide Gropp, Concordia Jr/Sr HS
Trumpet
  1. Ellie Henton, Manhattan-Dwight D. Eisenhower MS
  2. Carter McCune, Wamego MS
  3. Paxton Voet, Marysville Jr/Sr HS
  4. Maelin Johnson, Belleville-Republic Co. Jr/Sr HS
  5. Zachary Bush, St. Marys JH
  6. Brianna Figge, St. Marys JH
  7. Madison McCall, Concordia Jr/Sr HS
  8. Katelyn Allison, Riley Co. GS
  9. Aeden Gray, Fort Riley MS
  10. Gesna Pearson, St. Marys JH
  11. Carter Hasenbank, Abilene MS
  12. Emily Wuggazer, Manhattan-Dwight D. Eisenhower MS
  13. Tyler Ungerer, Marysville Jr/Sr HS
Horn
  1. Piper Clark, Wamego MS
  2. Addie Morris, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  3. Trent Webber, Riley Co. GS
Trombone
  1. Adalia Faber, Manhattan-Susan B. Anthony MS
  2. Kaylen Gourley, Bennington Jr/Sr HS
  3. Dalton Schleif, St. Marys JH
  4. Carter Germann, Marysville Jr/Sr HS
  5. Caleb Breymeyer, Wamego MS
  6. Kendall Minneman, Marysville Jr/Sr HS
  7. Morgan Liggett, Emporia MS
Baritone
  1. Brigham Chavey, Concordia Jr/Sr HS
  2. Ethan Moneypenny, Fort Riley MS
  3. Benedict Keenan, St. Marys JH
  4. Jaden Exantus, Fort Riley MS
Tuba
  1. Coleton DeLong, St. Marys JH
  2. Kyle McFadden, Concordia Jr/Sr HS
Mallets
  1. Lynden Auckly, Manhattan-Eisenhower MS
  2. Eli Paddock, Wamego MS
  3. Kimball Morris, Manhattan-Dwight D. Eisenhower MS
  4. Jasmine Palmer, Junction City MS
Roster | Festival Scores
Snare
  1. Kimball Morris, Manhattan-Dwight D. Eisenhower MS
  2. Eli Paddock, Wamego MS
  3. Braden Short, Abilene MS
  4. Ethan Weiszbrod, Manhattan-Dwight D. Eisenhower MS
  5. Frankie Snapp, Belleville-Republic Co. Jr/Sr HS
Roster | Festival Scores
Timpani
  1. Benedict Baxa, Belleville-Republic Co. Jr/Sr HS
 
Chairperson
Stuart Roegge
Concordia High School
1001 E. 7th St
Concordia, KS 66901
w:785-243-2452

Important Dates - ML Band